Reference

Více než 30 IDM realizací v České republice i zahraničí

AMI Praha Reference Provozní financování

Provozní financování

UniCredit Leasing

Společnost UniCredit Leasing (dříve CAC LEASING) používá pro provozní (zálohové) financování automobilů na míru vyvinutou internetovou aplikaci spojující importéry s prodejci automobilů a centrálou společnosti. Projekt zvítězil v prestižní soutěži IEA 2010.

Popis projektu

Společnost UniCredit Leasing (dříve CAC LEASING) používá pro provozní (zálohové) financování automobilů na míru vyvinutou internetovou aplikaci spojující importéry s prodejci automobilů a centrálou společnosti. Od roku 2003 bylo profinancováno již více než 5 mld. Kč.

UniCredit Leasing (UCL) předem hradí vozidla dodaná importérem prodejci. Prodejce pak může auto prodat za hotové a peníze vrátit nebo na uzavřít leasingovou smlouvu s UCL. K druhé možnosti je motivován bonusy.

Systém pro podporu provozního financování umožňuje importérovi vkládat data faktur vozů dodaných dealerům, centrále UCL tato data kontrolovat a dle zjištěných údajů vyplácet peníze. Prodejcům je umožněno sledovat průběh celého procesu.

Je umožněna účast více importérů a více sítí prodejců. Systém je otevřený a umožňuje zapojení různých druhů provozního financování.

Základními přínosy je rychlost komunikace mezi zúčastněnými subjekty a centrální evidence dat přímo v databázi leasingového systému UCL. AMI systém navrhla, vyvinula a v současné době poskytuje podporu a spolupracuje se společností UniCredit Leasing na dalším vývoji.

Technologie: Jde o webovou aplikaci – uživatelé z řad dealerů, importérů i pracovníků UCL používají pouze prohlížeč. Tato třívrstvá aplikace je postavena na technologii Java.

  • prezentační vrstva je tvořena HTML rozhraním s využitím JavaScriptu, postavená na JSP a taglibs
  • aplikační vrstva běží v rámci J2EE containeru (GlassFish)
  • databázová vrstva se nachází na mainframe IBM (DB2 AS/400)
  • funkce doplňuje několik samostatných java modulů

Další projekty pro klienta

Zaujala vás tato reference?