Novinky

Více než 30 IDM realizací v České republice i zahraničí

AMI Praha Představujeme unikátní cloudové IdM řešení – SkyIdentity
Představujeme unikátní cloudové IdM řešení – SkyIdentity

Představujeme unikátní cloudové IdM řešení – SkyIdentity

SkyIdentity cloud IdM je nástroj na řízení uživatelů, jejich oprávnění a rolí (identity manager – IdM), který je kompletně poskytován jako služba. Spojuje v sobě výhody plnohodnotného IdM nástroje s výhodami cloudových SW služeb (SaaS). Spravuje kompletní životní cyklus uživatelů ve společnostech a přitom ke svému běhu nepotřebuje žádné hardwarové prostředky ani jiné investice. Jádrem řešení je  opensource IdM produkt Evolveum midPoint a je provozováno na cloudové platformě Microsoft Azure.

Jak to funguje?

Identity management je o řízení uživatelských účtů v informačních systémech. Ať už jsou u zákazníka (takzvané on-premises nebo on-site) nebo v internetu (cloudové). Cílem je mít možnost účty ve všech těchto systémech řídit bezpečně z jednoho místa. A právě k tomu slouží tato nová služba.

V cloudové platformě Microsoft Azure běží srdce řešení, Evolveum midPoint Identity Manager. Obstarává nejen vlastní uživatelské rozhraní pro administraci a práci se systémem, ale zároveň jsou odsud řízeny cloudové služby, jako Office 365, Google Apps a další.

U zákazníka je spuštěna prodloužená ruka řešení, která komunikuje s lokálními systémy a slouží jako brána z a do cloudu. Obě části jsou bezpečně propojeny šifrovanou virtuální privátní sítí.

Základní přínosy

  • Zásadní snížení nákladů na pořízení a provoz IdM
  • Možnost využívat IdM řešení i pro menší podniky (od 100 uživatelů)
  • Plnohodnotné IdM včetně business funkcí (schvalovací workflow, časově omezené role, možnost změny hesla ve všech systémech najednou apod.)
  • Propojuje lokální on-premises i internetové cloud informační systémy
  • Zabezpečené uložení dat
  • Žádné starosti s během řešení – vše je virtualizováno v Microsoft Azure
  • Dostupnost 24/7 s 99,9% SLA
  • Poskytováno kompletně jako služba, platí se pouze to, co se spotřebuje

Více informací získáte na www.skyidentity.com.

Fotogalerie

Představení SkyIdentity – 20. 5. 2015 Clarion Congress Hotel Prague