Novinky

Více než 30 IDM realizací v České republice i zahraničí

AMI Praha Google Developer Day 2010 pohledem UX designera
Google Developer Day 2010 pohledem UX designera

Google Developer Day 2010 pohledem UX designera

Program

Program byl rozdělen do 4 tematických celků:

  • Android
  • Chrome & HTML5
  • Cloud Computing
  • Business / Sociální web

Celkem proběhlo 24 přednášek spolu s úvodním slovem (keynote). Mezi zahraničními přednášejícími se objevilo i několik českých hostů, což je velmi příjemná zpráva.

Rád bych upozornil na aktivity členů českého sdružení GUG, kteří v průběhu konference stihli mimo jiné spustit internetovou televizi www.gug.tv. V relaxační místnosti, kde jste si mohli poklábosit na pohodlných křeslech fatboy nebo si zahrát fotbálek, probíhala zajímavá výstava mnoha zařízení pro OS Android. Každý si tady mohl na vlastní kůži vyzkoušet funkce několika smartphonů.

Přednášky

Možná čekáte, že se nyní budu vybraným přednáškám věnovat podrobněji, ale nerad bych opakoval, co již bylo řečeno. Pro zájemce mám připravený odkaz, kde si můžete  všechny záznamy přednášek v rámci nasdílených videí prohlédnout – oficiální kanál GDD 2010.

Jelikož vycházím z předpokladu, že moderní vývojář či nadšenec internetových technologií je dobře jazykově vybaven, věřím, že angličtina jako hlavní přednáškový jazyk, nikomu z přítomných nevadil.. Celý průběh konference bylo možné sledovat pomocí Twitter, zajímavé komentáře účastníků si můžete prohlédnout samozřejmě také zpětně.

Prezentace

Pokud vás zajímají oficiální prezentace přednášejících, věřte, že budou brzy k dispozici na oficiálním blogu Google ČR nebo na Twitter kanále @gddcz.

Fotogalerie

Nikdy jste nebyli na Google Developer Day a uvažujete, že byste se příští rok zúčastnili? Nebo vás jen zajímají fotografie z letošní konference? Pak si rozhodně prohlédněte oficiální fotografie spolu s dalšími odkazy zkompilovanými do Google dokumentu.

A co příští rok?

Na příští ročník akce Google Developer Day se těším již nyní (bude mým čtvrtým). Vždy si totiž odnesu mnoho cenných informací, které pak využiji v praxi. Navíc se potkám s lidmi z oboru a získám další kontakty. A o tom přeci kvalitní konference jsou, ne?