Novinky

Více než 30 IDM realizací v České republice i zahraničí

AMI Praha AMI Praha podporuje nadějné studenty
AMI Praha  podporuje nadějné studenty

AMI Praha podporuje nadějné studenty

Před nedávnem AMI Praha vyhlásila na FB soutěž o nejlepší námět na aplikaci do mobilu. Z celkem 18 přijatých nápadů byla vybrána aplikace s názvem MobDate, jejímž smyslem je seznamovat lidi na základě párování profilů, které mobilní aplikace umožní vytvářet a odesílat.

Autor vítězné aplikace Jan Cestr, student 3. ročníku Fakulty informatiky a statistiky VŠE Praha, nám o sobě a svojí aplikaci prozradil pár zajímavostí.

AMI Praha: Jak dlouho námět na MobDate nosíte v hlavě?

Jan Cestr: Vlastně krátce – začal jsem o něm přemýšlet, až když jsem zjistil, že jste vyhlásili soutěž.

AMI Praha: Inspiroval jste se nějakou již existující seznamkou?

Jan Cestr: Lehká inspirace byla, ovšem v seznamkách, které známe dnes, vidím celou řadu negativ, např. dlouhou dobu nevíte, kdo vězí za nějakým nickem, jestli je jeho fotka v profilu skutečná apod. Vyměníte si řadu zpráv a poté zjistíte, že v reálu k Vám dotyčná osoba zkrátka „nepasuje“.

AMI Praha: V čem je tedy podle Vás výhoda u seznamování přes mobil?

Jan Cestr: Líbí se mi především ta náhodnost – aplikace může na jednom místě dva lidi spojit. Asi nejvíce vzrušující mi na celém nápadu přijde ta blízkost a rychlost seznámení. Představte si, že jdete někde po ulici, máte zapnutou aplikaci a najednou vám přijde zpráva, že v okruhu např. 200 m se nachází někdo, kdo by se k vám hodil… Navíc, toho člověka zastihnete náhodou a nepřipraveného, ne jako u domluvené schůzky z klasické seznamky, na kterou se připravuje i několik hodin předem.

AMI Praha: Proč si myslíte, že lidé dnes k seznámení využívají různé servery?

Jan Cestr: Spousta lidí dnes tráví x hodin vysedáváním na internetu a často se stane, že se do seznamky zaregistrují čistě ze zvědavosti. Dalším důvodem může být snaha dostat se do jiného okruhu lidí, než ve kterém se běžně denně pohybujeme, a poznat díky tomu nové lidi. Poslední, ovšem neméně početnou skupinou jsou lidé, kteří se snaží seznámit, ale když potkají potencionální objekt své touhy, neseberou odvahu k oslovení,  jelikož se bojí odmítnutí.

AMI Praha: Jaké máte plány s aplikací nyní?

Jan Cestr: Vaše soutěž mě velmi povzbudila, takže jsem projekt přihlásil do soutěž Startup roku, která bude probíhat za pár dní na VŠE. V případě úspěchu bych rád spojil síly při realizaci s AMI Praha.

AMI Praha: Děkujeme a držíme palce!!